Seks na odległość – jak to działa? Kilka praktycznych sposobów

Każda para chciałaby móc przebywać ze sobą jak najczęściej. Niestety – często zdarzają się sytuacje, które zmuszają partnerów do tymczasowej rozłąki. Problemem staje się wówczas nie tylko tęsknota, ale również brak możliwości kontaktu seksualnego. Seks jest istotną częścią życia człowieka – w sytuacji, gdy partner lub partnerka znajduje się daleko, może stać się to kwestią bardzo problematyczną. Seks na odległość? Choć w pierwszej chwili może się to wydawać pomysłem pozbawionym sensu, wcale tak nie jest! Istnieje kilka ciekawych pomysłów na seks na odległość – zazwyczaj wystarczy posiadać dostęp do internetu, przydatna bywa również kamerka internetowa.

Jak się do tego przygotować? 

Spontaniczny seks na odległość nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim do takich zabaw trzeba odpowiednio się przygotować – wygospodarować czas i miejsce, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał, a żaden ze współlokatorów (jeśli z nimi mieszkamy) nie wejdzie przypadkiem do pokoju. Ponadto – wcześniejsze oczekiwanie, rozmowy, ustalenia i przygotowania budują nastrój i pobudzają wyobraźnie, będąc same w sobie formą gry wstępnej.

Gra wstępna – dla wielu osób może stanowić problem podczas seksu na odległość. Jak ją przeprowadzić? Możemy zapytać partnera, jaką bieliznę ma na sobie, opisać swoje fantazje i odczucia. Nie trzeba się spieszyć – rozmowa jest na tym etapie bardzo ważna i umożliwia wywołanie podniecenia.

W jaki sposób uprawiać seks na odległość?

Na tym etapie bardzo przyda się kamera internetowa. Partnerzy powinni móc dobrze się nawzajem widzieć – to daje ogromne możliwości. Można zabawiać partnera powolnym, zmysłowym rozbieraniem się, opisując przy tym swoje doznania. Ciekawym pomysłem jest także wzajemna masturbacja – przyglądanie się partnerowi, który sam się zaspokaja, dla wielu osób jest ogromnie podniecające. Na początku partnerzy mogą czuć się nieco skrępowani – to normalne: trzeba dać sobie jakiś czas na oswojenie się z taką formą kontaktu seksualnego. W miarę upływu czasu stanie się to dla obu stron zdecydowanie bardziej naturalne. Często punktem kulminacyjnym seksu na odległość jest obserwowanie orgazmu u partnera – zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyznają, że sprawia im to dużą przyjemność.

Świetnym rozwiązaniem jest użycie interaktywnych zabawek erotycznych. Masturbatory Lovense to innowacyjne gadżety, który umożliwia zabawę za pośrednictwem Internetu i usługi bluetooth. Max może połączyć się z wibratorem Nora, albo drugim Maxem i sterować jego pracą na odległość

Co robić po zakończeniu?

Zakończenie połączenia internetowego natychmiast po osiągnięciu orgazmu to niezbyt dobry pomysł. Najlepiej jest jeszcze jakiś czas porozmawiać, stwarzając atmosferę intymnego kontaktu. Pomiędzy kolejnymi „stosunkami” na odległość warto utrzymywać nieprzerwany kontakt – przydatne są sms – y, maile i rozmowy, w których możemy zawrzeć swoje fantazje erotyczne i budować nastrój przed kolejnym spotkaniem przed kamerą.

Może Ci się również spodoba