Masaż erotyczny jako gra wstępna

Stres, zmęczenie, brak czasu… To główne przyczyny braku ochoty na seks. Czasami czujemy się tak przeciążeni codziennymi obowiązkami, że nie z głowie nam wieczorne rytuały w sypialni. My idziemy zmęczeni spać, a nasz związek tymczasem cierpi. Może warto zebrać w sobie ostatki sił, aby sprawić sobie i partnerowi odrobinę przyjemności po ciężkim dniu? Przecież połączenie odpoczynku z przyjemnością jest jak najbardziej wskazane w sytuacji wypalenia z sił. Być może to czego potrzebujemy jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki. Kąpiel masaż, pachnące olejki. To coś, co potrafi podkręcić nawet najbardziej chłodna atmosferę.

Masaż działa głównie relaksująco, ale wykonywane przez partnera potrafi również wprawić nas w bardzo erotyczny nastrój. Warto wiedzieć, jak go wykonać, aby nie zmarnować czasu i osiągnąć swój cel. Zarówno masaż relaksacyjny jak i erotyczny mają działanie odprężające. Różnią się one jedynie wykonywaniem na różnych partiach ciała. Zarówno mężczyzna i kobieta mogą bardzo szybko nauczyć wykonywać masaż erotyczny. Być może ten relaksu stanie się ich rytuałem zastępujących dotychczasową grę wstępną. Jak wykonać podniecający masaż erotyczny? Tego nie dowie się nikt dopóki nie spróbuje. Na każdego mężczyznę i każdą kobietę działają bowiem inne techniki uciskania i masowania. Różne miejsca na ciele są wrażliwe i różnie reagujemy. Dlatego należy dostosować intensywność ucisków do wrażliwości partnera lub partnerki

Masaż erotyczny możemy rozpocząć tradycyjnie od masażu pleców. Wykonujemy go specjalnym olejkiem. Bardzo ważne, aby miał on przyjemny zapach i nie był lepiący. Zarówno w przypadku kobiety i mężczyzny osoba masowana kładzie się na brzuchu a masująca wykonuje na początku bardzo delikatne ruchy dłońmi po ciele. Z czasem możemy przejść do mocniejszego ugniataniu lub nawet lekkiego szczypania. Zaczynami od góry pleców powoli schodząc w dół. Na koniec przejeżdżamy dłonią wzdłuż kręgosłupa również w kierunku z góry na dół. Jest to najlepszy wstęp do dalszej części masażu erotycznego, powoduje bowiem odprężenie i rozluźnienie.

Następną częścią tego rodzaju gry wstępnej jest masowanie odpowiednich partii ciała. I tak w przypadku każdej z płci będą to:

– stopy –  na nich bowiem znajduje się wiele połączeń nerwowych, odpowiadających za inne części ciała, taki masaż oprócz walorów relaksacyjnych ma także właściwości lecznicze.

– klatka piersiowa – aby wykonać ten masaż mężczyźnie kobieta musi usiąść okrakiem na brzuchu partnera i kolistymi ruchami wykonywanymi palcami masować klatkę piersiową.  Z kolei masując partnerkę mężczyzna masuje jej piersi podobnymi ruchami, zgodnie z zasadą prawą pierś w prawą stronę, lewa pierś w lewą stronę;

– strefy erogenne, czyli najbardziej wrażliwe –  należą do nich pośladki, dolna część brzucha, wewnętrzna strona ud, pachwiny oraz wzgórek łonowy. Masaż pośladków warto wykonać bardzo dokładnie ponieważ na zakończeniu kości ogonowej znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Wykonujemy go kolistymi ruchami, zataczając coraz większe okręgi.  Z kolei masaż brzucha rozpoczynamy od najwyżej znajdujących się stref i powoli przechodzimy do tych położonych nisko. Na masażu ud, pachwin i wzgórka łonowego warto poprzestać, gdyż masaż ma jedynie na celu wzmożenie podniecenia przed seksem a nie jego zastępowanie.

Podczas masażu erotycznego warto trzymać się zasady, że nie dotykamy najbardziej wrażliwych stref erogennych, ponieważ wzrost napięcia powinien następować bardzo powoli i stopniowo. Masaż jest jedynie grą wstępną, mająca na celu poznanie a nie zaspokojenie potrzeb partnera. Sprawia on przyjemność nie tylko osobie masowanej, ale zwłaszcza w przypadku mężczyzn również masującej. Dotykanie nagiego ciała partnerki to dla wielu z nich  gra wstępna sama w sobie.

Może Ci się również spodoba