Ćwiczenia mięśni Kegla – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Mięśnie Kegla to zespół mięśni i więzadeł znajdujących się przy dnie miednicy. Są odpowiedzialne za podtrzymywanie niektórych narządów w jamie brzusznej. Ich sprawne funkcjonowanie wpływa na satysfakcję ze stosunków seksualnych zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. To też one odpowiadają za trzymanie moczu i wspierają procesy wydalnicze. Odgrywają również istotną rolę podczas porodu, gdy od ich elastyczności zależy sprawność parcia. Dbałość o ich dobrą kondycję przekłada się więc na lepsze zdrowie, łatwiejszy poród oraz na radość z życia erotycznego.

Komu polecane są ćwiczenia mięśni Kegla?

Ćwiczenie mięśni dna miednicy ma szczególne znaczenie w przypadku przyszłych i obecnych matek. Kobiety planujące powiększenie rodziny mogą w ten sposób przygotować ciało do trudów porodu. Te, które już rodziły, mają natomiast szansę odzyskać dawną satysfakcję z życia erotycznego, gdyż to właśnie mięśnie Kegla odpowiadają za „ciasną” pochwę. Regularne ćwiczenie tej grupy mięśni zalecane jest też kobietom w średnim wieku, u których zaczynają one naturalnie słabnąć. Ponadto o ich kondycję powinny zadbać wszystkie panie, które nie czują dostatecznego zadowolenia z seksu i chciałyby cieszyć się intensywniejszymi doznaniami. Skorzysta na tym również partner, który będzie miał szansę odczuwać przyjemne zaciskanie się pochwy, gdy jego kochanka napnie mięśnie Kegla w trakcie penetracji.

Ćwiczenia mięśni Kegla – na czym polegają?

Ćwiczenia mięśni Kegla można je wykonywać praktycznie w każdej sytuacji. Wystarczy napinać je na kilka lub kilkanaście sekund tak, jakby chciało się wstrzymać mocz. Po kilkusekundowej przerwie ćwiczenie należy powtórzyć. Dla optymalnego efektu, najlepiej jest zaciskać je nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Ćwiczeniem będzie też krótkotrwałe wstrzymywanie moczu w trakcie jego oddawania.

   

Gadżety erotyczne do ćwiczeń mięśni Kegla

Dla jeszcze lepszych rezultatów warto pomóc sobie odpowiednimi akcesoriami. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym produktem wspomagającym wzmacnianie mięśni Kegla, są tzw. kulki gejszy. Te gadżety erotyczne pomagają w uzyskaniu pożądanego napięcia mięśni, sprawiając przyjemność poprzez samo wypełnienie pochwy. Umiejscawiane w jej wnętrzu, poruszają się wraz z każdym ruchem ciała. Zmuszają do regularnych skurczów mięśni, by w ten sposób uniemożliwiać im wysunięcie się z waginy. Przy okazji, dzięki swojej budowie, delikatnie wibrują, sprawiając niebotyczną przyjemność. Wrażliwe na takie bodźce panie mogą spodziewać się nawet orgazmu! Powoduje to, że kulki gejszy sprawdzają się też jako urozmaicenie standardowego seksu. Inną opcją są kulki analne, które zmuszając do napinania mięśni odbytu, uaktywniają mięśnie Kegla.

Mięśnie Kegla u mężczyzn

Ćwiczenia mięśni Kegla zalecane są nie tylko kobietom. Choć to panie częściej ich potrzebują, to mężczyźni także powinni dbać o tę część ciała. Elastyczne, sprawne mięśnie dna miednicy wzmacniają erekcję i orgazm, pomagają dłużej zachować sprawność seksualną i zmniejszają ryzyko problemów z oddawaniem moczu. Zasady trenowania mięśni Kegla są u mężczyzn takie same jak u pań.

Może Ci się również spodoba